Özgeçmişinizi Sürekli Güncel Tutmanız İçin 5 Neden!

738

Bilgilerinizde herhangi bir değişiklik olsun ya da olmasın, özgeçmişinizi düzenli olarak güncelleyin. Neden mi?

Neden 1: İnsan kaynakları yetkilileri, aday bulma konusunda birçok yönteme sahiptir. Bunlardan biri de, en son güncellenen özgeçmişleri listelemek. Özgeçmişinizin ilk 25 arasında mı yoksa 250. sırada mı görüntülenmesini isterdiniz?

Dokuman_Yonetimi
 

 

Neden 2: Çünkü iş piyasası sürekli değişiyor. Eleman ihtiyaçları, pozisyonlar ve görev tanımları da yenilenip, değişebiliyor. Bu yenilik ve değişiklikler farklı farklı yetkinlik gereksinimlerini de beraberinde getiriyor. Bu bağlamda şirketleri takip etmek çok önemli. Özgeçmişinizi bu değişime göre sürekli güncellemelisiniz.

Business people cross the finish line

 

 

 

 

 

Neden 3: Daha güzele, daha iyiye ulaşmanın yolu buradan geçiyor. Eğer özgeçmişinizi düzenli aralıklarla kontrol ederseniz, daha etkili kelimeler bulabilir, anahtar kelimeyi değiştirebilir ve daha çarpıcı, sizi daha doğru yansıtan sözcükler seçebilirsiniz. Abartmadan ama gereksiz tevazu da göstermeden…

nasil-anahtar-kelimeler-secmeli

 

 

 

 

Neden 4: İş hayatında kullanılan dil de farklılık gösteriyor. Artık yepyeni kavramlar hayatımıza girdi, girmeye de devam edecek. Gündemi ve piyasaları takip edip, özgeçmişinizde kullandığınız terimleri de ona göre güncellemek iyi fikir.

kurumsal-is-ingilizcesi-kursu
Neden 5: Özgeçmişiniz her zaman hazır ve “tetikte” olmalı. Özgeçmişiniz bilgi, beceri, yetenek, yetkinlik ve kariyerinizin bir aynasıdır. Kendi gelişiminiz oranında özgeçmişiniz de gelişmeli.

I am ready

Tüm bunların ışığında bizde bu linke tıklayıp, “CV Hazırlama Teknikleri” eğitimi de alın 😉

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız