Morgan Stanley’den Yeni Mezunlara Altın Öneriler!

708

ABD’nin önde gelen yatırım bankalarından Morgan Stanley, finans sektöründe kariyer yapmak isteyenlerin çalışmaya can attığı firmalardan biri. Banka, internet sitesinde öğrenci ve yeni mezun alım dönemiyle ilgili yeni kriterlerini açıkladı.

morgan

Morgan Stanley’nin kriterlerinde, yetkinliklerin yanı sıra kişilik özelliklerinin de önemli bir yer tutması dikkat çekici. Gençler için hazırladığı kriterler şöyle:

universite_mezun
1-Ne kadar becerikli olduğunuzu gösterin: Üniversiteliler, kendi okullarından mezun olup şirketimizde çalışan kişilere ulaşıyor. Bunu görmekten memnun oluyoruz. Siz de girişken ve becerikli olmalı, inisiyatif alabilmelisiniz.

Close-up of a businesswoman in high heels relaxing feet up in office desk

2-Sakince dinlemeyi bilin: Baskı ve stres altında problem çözme becerisini ölçmek için gruplara vak’a çalışmaları yapıyoruz. Bu çalışmalarda baskı arttıkça sakin kalabiliyor musunuz, ona bakıyoruz.  Ayrıca ekip arkadaşlarınızı dinleyip dinlemediğiniz de bizim için önemli. Liderlik özelliklerinizin olması elbette harika ancak başka insanları dinleme ve gereğinde onların fikirlerini savunabilmenize de dikkat ediyoruz.

3-Ne istediğinizi bilin: Hangi departman ile görüşüyorsanız neyi neden istediğinizi o kişilere gösterin. Kendinizi iyi bir şekilde tanıtın, Morgan Stanley’ye ne katkıda bulunabileceğinizi söyleyin, neden o departmanda çalışmak istediğinizi açıklayın.

4-İşin içine girin: Eğer yatırım bankacılığı gibi bir sektöre girmek istiyorsanız onu iyi tanımanız gerek. Yatırım bankacılığı, şirket birleşme ve satın almaları ya da halka arz konularından çok daha fazlasıdır. Sektörü iyi araştırmalı, hangi özelliklere sahip olmayı gerektirdiğini iyice öğrenmelisiniz. Bu özelliklere sahip olduğunuzu da bize gösterin.

iyi-bir-fikir-nasil-bulunur
5-Bir fikriniz olsun: Finans sektöründeki gelişmeleri takip edin. Örneğin görüşmeye gideceğiniz gün büyük bir birleşme veya halka arz gerçekleştiyse bu konuda yorum yapacak kadar bilgili olmalısınız.

6-“Mış” gibi yapmayın: Aşırı hevesli davranmanız, bizi çok fazla etkilemeye çalıştığınızı gösterir, bizde bu hissi yaratır. Kendinizle ilgili rahat olun, kibar ve ilgili davranın, yeter. Yetkinliklerinizin dışında, yaptığımız “uçak testi” ile bizde uzun süre memnuniyetle çalışıp çalışmayacağınızı da ölçeceğiz.

iş-arama

7-Dışarda da bir hayatınız olduğunu gösterin: Eğitimdeki başarınız önemli ancak iş dışında da tutku duyduğunuz şeyler olmalı. İyi bir bir eğitim ve kaliteli bir yaşamı aynı anda başaracak kadar zamanı iyi kullanabilmelisiniz.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız