Dünya Üzerinde Gelmiş Geçmiş En İlginç 5 CV!

708

Artık bütün CV’ler aynı ve adaylar önce başvurdukları şirketin insan kaynaklarının ardından da patronların dikkatini çekmek için yaratıcılıklarını konuşturmaya başladılar.

İşte dünya üzerinde gelmiş geçmiş hem güldüren hem düşündüren 5 CV!

kumascb
1 ) “Dikiş benim en büyük tutkularımdan biri bu yüzden öz geçmişimi bu şekilde iletmek istedim.” diyen Melissa Washin, öz geçmişini baskılı kumaşlara dikerek kendi tarzını ortaya koymuş. Melissa şimdi www.etsy.com adlı sitede ürün tasarımcısı olarak çalışıyor.

kahvecv

2) Benjamin becerisini ve sanat felsefesini göstermek için özgeçmişini kahve poşetlerine baskılamış. Kavrulmuş kahve kokusuyla görüşmeciyi etkilemeyi başaran Benjamin, şu an Studiodcdesign adlı şirkette stüdyo tasarımcısı olarak kariyerine devam ediyor.

 

maketcv

3) Grafik tasarımcısı Sarah Odgers, işverenin ilgisini çekmek için özgeçmiş metnini kağıt makete yazdırmış. O şimdi Allwebleads adlı şirketin kıdemli satış müdürü konumunda.

sütkutucv

4) Londra’da bir reklam ajansına başvuru yapan tasarımcı Miguel, yaratıcılığını süt kartonlarında göstermiş. Ürünün adı “Kayıp”. Özgeçmiş bilgilerini “İçindekiler” “Beslenme” gibi başlıklar altında yazan grafik tasarımcı, kendi kurduğu www.iamgraphicartist.com adlı site üzerinden iş tekliflerini değerlendiriyor.

monopolycv

5) Kristian Leigh Walsh, başarı ve beceri listesini, hayatındaki dönüm noktalarını bir oyuna çevirerek işverenlerin dikkatini çekmeyi başarmış. Şu anda CBS Outdoor’da proje asistanı olarak çalışıyor.

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız