Facebook ve Youtube’dan Haberler..

556

Facebook Şimdide TV Reklamlarına Başlıyor!

asasdasdsa

Facebook, New York Advertising Week öncesinde reklam verenlere yönelik yeni satın alma, optimizasyon ve ölçümleme tekliflerini duyurdu. Açıklamayla birlikte aktif reklam verenlerin sayısının geçtiğimiz son yedi ayda yüzde 25 oranında arttığını belirten Facebook, 2.5 milyon adet reklam verene ulaştığını paylaştı.

Facebook’un yeni tekliflerinden en dikkat çekici olansa şirketin reklam verenler için TV reklamı metriklerini kullanarak Facebook video reklamlarını satın almalarını sağlaması. Yeni teklif, TV reklamları için de kullanılan GRP ile benzer şekilde Facebook’ta TRP metriği esaslı reklam verilmesini sağlıyor.

Bu sayede bir TRP hedefiyle TV ve Facebook arasında bir kampanya düzenlenmesi ve daha net bir ölçümleme elde edilmesi mümkün hale geliyor. Ölçümleme kısmını ise Nielsen üstleniyor ve Facebook’un TV ile birlikte belirlenen hedefe ulaşıp ulaşamadığını doğruluyor.

Buna ek olarak reklam verenlere marka bilinirliğine yönelik yeni bir optimizasyon seçeneği sunan Facebook, mobil oylama için Millward Brown ile işbirliği yaptığını duyurdu.

Youtube Reklamsız Abonelik Sistemini Duyurdu..

page_reklamsiz-video-ucretli-olacak_527109227

Google’a bağlı video paylaşım sitesi YouTube, uzun bir süredir üzerinde çalışılan abonelik sistemini kamuoyuna tanıttı. “YouTube Red” adı verilen sistemin aylık ücretinin 9,99 dolar olması planlanıyor. Böylelikle YouTube’a ücret karşılığı abone olanlar, videonun başındaki reklam görüntülerini izlemek zorunda kalmayacak.

ABD’de yakında yürürlüğe girmesi beklenen abonelik sisteminin, kısa bir süre içinde diğer ülkelerde de hizmete sunulması planlanıyor. YouTube’un blog sayfasından yapılan açıklamada, hazırlıkların sürdüğü, ancak sistemin diğer ülkelerde de devreye girmesi için henüz net bir tarih belirlenmediği ifade edildi.

Google Play Music’le birleşme

Şirket “YouTube Red”i ücret karşılığı sınırsız müzik dinleme servisi olan Google Play Music ile de birleştirmeye hazırlanıyor. Böylece bu hizmetlerden herhangi birine abone olan tüketicilerin, diğerinden de faydalanabilmesi amaçlanıyor.

Abonelik sistemine geçmek istemeyenler ise eskiden olduğu gibi, videoları reklamlarla birlikte izleyebilecek. Dünyanın en popüler video paylaşım platformu olan YouTube’un bir milyar dolayında kullanıcısı olduğu tahmin ediliyor.

Sosyal medya bu kadar ilerliyorken, fırsatı kaçırmayın. Sosyal medyada söz sahibi olmak için www.campusonline.com sitesinden “Sosyal Medya Uzmanlık Eğitimi” alın.

CEVAP VER

Yorumunuz
Adınız